Jak wynika z badań platformy ClickMeeting, aż 55% studentów bardzo wysoko ocenia swoją satysfakcję z uczęszczania na zajęcia zdalne. To forma, która pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i fundusze – rozpoczęcie studiów online nie wymaga przeprowadzki do miasta uniwersyteckiego ani wydatków związanych z dojazdem na uczelnię. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego idzie w tym podejściu o krok dalej, pozwalając, by studenci samodzielnie decydowali, gdzie i kiedy chcą się uczyć, elastycznie dopasowując naukę do swojego trybu życia.

Mat. Partnera

Studia online skuteczną alternatywą tradycyjnej edukacji

Jak wskazują niektórzy – to również bardziej ekologiczne rozwiązanie. Studenci, którzy korzystają z platform e-learningowych uzyskują dostęp do materiałów dydaktycznych przez cały okres nauczania, bez konieczności ciągłego ich drukowania. Również testy odbywają się w formule zdalnej, a studenci nie muszą pojawiać się w siedzibie uczelni.

- Wszystkie te czynniki sprawiają, że zdobywanie wykształcenia przez internet staje się coraz częstszym wyborem, na który decydują się nie tylko osoby o niskiej mobilności, które – z różnych powodów – nie mogą pozwolić sobie na przeniesienie do innego miasta lub systematyczne dojazdy, ale i te, dla których ważne jest elastyczne zarządzanie swoim czasem. Korzystanie z cyfrowych materiałów edukacyjnych o dowolnej porze sprawia, że dostęp do wiedzy nie jest ograniczony liczbą egzemplarzy książek w bibliotekach i pozwala na efektywną naukę w dogodnej dla studentów chwili. Co ważne, ta powszechna cyfryzacja dosięgła już nie tylko przedstawicieli pokolenia Z, ale i nieco starszych. To pokazuje, że studia online są doskonałym wyborem, bez względu na wiek – mówi mgr Ewa Wilmanowicz z Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego.

Mat. Partnera

Jest w czym wybierać

Gospodarka nieruchomościami, architektura wnętrz, prawo nowych technologii, edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu z elementami integracji sensorycznej oraz ekonomia sportu – to tylko niektóre z propozycji uczelni, która cały czas rozszerza swoją ofertę, skierowaną do osób, które chciałaby podnieść swoje kwalifikacje dzięki studiom podyplomowym. Warto pamiętać, że świadectwo ukończenia studiów online, bez względu na stopień, jest równoważne z dokumentem uzyskanym w standardowym trybie nauki oraz honorowane w krajach Unii Europejskiej.

Mimo całkowicie zdalnej formuły zajęć, realizowany program w niczym nie różni się od tego, realizowanego w trybie stacjonarnym. Dzięki temu forma studiów spełnia wszystkie wymogi prawne, a zdobywanie nowych kompetencji staje się o wiele łatwiejsze i bardziej dostępne.

Pełna oferta kierunków studiów dostępnych w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego znajduje się na stronie www.studia-online.pl.

Materiał Promocyjny