Materiał powstał we współpracy ze Szkołą Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula powstała w wyniku połączenia trzech uczelni turystycznych - Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza w Warszawie, stołecznej Wyższej Szkoły Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa z Łodzi. Dołączył do nich również Instytut Turystyki. Czy dzięki fuzji studenci mogą liczyć na lepszą jakość?
Aleksander Ronikier: Rozwój oparty na rzetelnej pracy i fuzji różnorodnych zespołów doprowadził do lepszego wykorzystania infrastruktury, wzbogacenia oferty studiów i wzmocnienia potencjału naukowego. Szczególnie wartościowe w historii naszej uczelni było włączenie w jej struktury Instytutu Turystyki z jego bogatym księgozbiorem i wieloletnim doświadczeniem w badaniu problemów polskiej turystyki oraz gronem kompetentnych ekspertów w tej dziedzinie.
Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula jest dziś uczelnią liderów, z kadrą wybitych wykładowców, którzy mają duże doświadczenie akademickie, przywódcze i branżowe. Oferujemy unikatowe w skali kraju programy studiów licencjackich i magisterskich, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, po polsku i angielsku oraz online. Wysoką jakość kształcenia i badań naukowych, współpracę z biznesem i rozpoznawalność na świecie potwierdza posiadana przez uczelnię prestiżowa międzynarodowa akredytacja THE-ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education). To jeden z dwóch najważniejszych na świecie certyfikatów przyznawanych uczelniom o takim profilu. To taki stempel jakości, który oznacza nie tylko więcej studentów z całego świata, ale też lepsze oferty pracy dla absolwentów w kraju i za granicą.
Które kierunki studiów cieszą się największym zainteresowaniem?